top of page

Manuál

Zde najdete veškeré podrobnosti o tom jak si užít chalupu Ašika bez starostí, jak používat technologii a co se jak zapíná nebo vypíná. DOPORUČUJEME si vše prostudovat a v případě nejasností se k tomuto manuálu kdykoliv vrátit.

I. Převzetí a předání chalupy
 1. Po příjezdu obdržíte 2 svazky klíčů, které před odjezdem opět vrátíte. Dostanete klíč od hlavního vchodu, zadního vchodu, nouzový klíček ke vratům garáže, bezpečností čip a dálkové ovládání k vratům garáže a zabezpečení chalupy. Jelikož není DO (dálkové ovládání) levné, jsme nuceni v případě ztráty klíčů účtovat náhradu škody ve výši 3 000,- Kč (zakoupení nového DO, přeprogramování a výměnu dvou zámků).

 2. Správkyně objektu zapíše stav elektrické energie z elektroměru, který je umístěn před vchodem. Jedná se o dva tarify T1 a T2, ovšem oba se účtují stejnou cenou a to 8,- Kč/1 kWh. Před odjezdem je správkyní opět zaznamenán stav a celková spotřeba. Doporučujeme vám, abyste si si stav zaznamenali také a v průběhu pobytu si udělali kontrolu spotřeby elektřiny. Pokud budete mít zapnuté přímotopy v celé chalupě, sušit si boty celou noc a ve společenské místnosti 25 stupňů, může být vyúčtování elektřiny nepříjemným překvapením. 

 3. Správkyně objektu zapíše počet pytlů pelet na začátku a na konci. Cena jednoho pytle je 200,- Kč a v letních měsících se jedná spíše o přitopení, když je venku nevlídné počasí. Přesto doporučujeme využít tzv. ECO vytápění, o které se více dočtete v kapitole III. Vytápění chalupy.

 4. Správkyně objektu vás provede celou chalupou  a ukáže vám co a jak funguje. Velmi důležitou součástí této exkurze je i kontrola stavu zařízení a vybavení. Občas se stane, že se něco během pobytu rozbije nebo porouchá a ne všichni návštěvníci nám tuto skutečnost před odjezdem sdělí. Ať už úmyslně či neúmyslně. Je pak velmi složité dokazovat, že rozbitý dálkový ovladač k televizi či díru ve dveřích umývárny udělal někdo před vámi. Proto vás žádáme, prosím, zkontrolujte po příjezdu vše co vás napadne a případné závady, poruchy, rozbité věci atp. ihned sdělte správkyni, vyhnete se tím, že budeme požadovat úhradu škody po vás. A pokud se to stane vám? Nic se neděje. Zavolejte, napište a vyřešíme to. Každá domácnost je dnes pojištěné i na způsobené škody a tato pojistka se k úhradě použije. Pro nás je důležité, abychom to opravili včas. Nikdo nechce přijet do pronajaté chalupy, kde je např. prasklá varná deska nebo rozbité okno.    

 5. Chalupu Ašika lze převzít i bez přítomnosti správkyně objektu.  Klíče jsou umístěny v klíčové trezoru v garáži, kterou vám na dálku otevře správkyně. Ostatní klíče a DO jsou uvnitř chalupy na stole v kuchyni. Podmínkou tohoto převzetí je vlastní kontrola vnitřního vybavení, pořízení fota stavu elektrické energie a následného zaslání SMS správkyni, a konečně úhrady kauce ve výši 3 000,- Kč na základě zaslaného QR kódu. Tento způsob převzetí chalupy je možný pouze v případě, že se chystáte přijet v pozdních hodinách anebo v případě indispozice správkyně a je nutné ho předem dohodnout. 

II. Zabezpečení chalupy a kamerový systém
 1. Chalupa Ašika je vybavena zabezpečovacím systémem firmy Jablotron. Není napojena na centrální pult ochrany, ale v případě poplachu začne houkat siréna, která je umístěna v prvním patře a je zaslána upozorňující SMS majiteli a správkyni objektu, kteří zpravidla zkontrolují prostřednictvím kamer zda se jedná o planý poplach nebo o neoprávněné vniknutí do chalupy.

 2.  Součástí klíčů, které obdržíte je i dálkové ovládání bezpečnostního systému Jablotron. Tímto DO můžete zabezpečit celou chalupu včetně garáže nebo pouze garáž. DO můžete také otevírat a zavírat vrata garáže.

 3. Kamerový systém Hik Vison  je stále aktivní, avšak nepřenáší obraz v reálném čase, tzn. nikde není monitor, který vás umožňuje sledovat. Kamery jsou namířeny na vstupy a na prostor před garáží a účelem je zaznamenat případného zloděje, který by nezákonně vniknul do chalupy nebo do garáže a odcizil vaše věci, např. v případě, že zapomene chalupu zamknout nebo zavřít vrata garáže.   

 
III. Vytápění chalupy
 1. Chalupa je vytápěna čtyřmi způsoby​​​​

  • peletová kamna na biomasu

  • elektrické přímotopy

  • podlahové topení v umývárně

  • nástěnné topné žebříky na ručníky a na lyžařskou obuv

 2. sdhjkfhajkhk

 

IV. Vybavení kuchyně
 1. V covatel právo odstoupit od poskytování ubytovacích služeb před uplynutím dohodnuté délky pobytu bez náhrady.

V. TV a radio
 1. V chlupě si můžete zpříjemnit čas i

  • TV, DVD přehrávač, atelit

  • gramofon + radio 

 2. sdfasdfsdf

VI. Umývárna a WC
 1. V umýrně je vedle bžených veci u pračka a 2x sušička

 2. sdafasfsa

VII. Pokoje
 1. V covatel právo odstoupit od poskytování ubytovacích služeb před uplynutím dohodnuté délky pobytu bez náhrady.

 

V platnosti od 1.1.2024

bottom of page