top of page
tanvaldsky-spicak_1.jpg

Lyžařský areál Tanvaldský Špičák

Albrechtice v Jizerských Horách

Tanvaldský Špičák je největší lyžařský areál v Jizerských horách, který je vzdálený cca 5 minut autem od chalupy AŠIKA. Nadmořská výška je od 540 do 800 metrů a areál nabízí 5 vleků a 2 lanové dráhy pro sjezdové tratě o celkové délce cca 8,2 km.

42.jpg

Lyžařský areál Bukovka

Dolní Maxov

Ski areál Bukovka se nachází cca 5 minut pešky od chalupy Ašika. Je to druhá nejdelší sjezdovka v Jizerských horách, na které vás na vrchol dopraví kotva a Tatrapoma. Ceny skipasu jsou více než příjemné.

ski-areal-severak_25.jpg

Lyžařský areál Severák

Janov nad Nisou

Areál Severák je vhodný především pro rodiny s malými dětmi. Je zde 11 vleků a nejdelší sjezdovka měří 645 metrů.

Výhodou tohoto střediska je zázemí pro rodiny, jako jsou indoorová herna s možností hlídání dětí, školičky, pás pro děti, skicrossová dráha s klopenkami, měřený slalomový úsek nebo kolotoč se snowtubingem. 

57.jpg

Aktivity v okolí chalupy

Dolní Maxov

Přímo u chalupy Ašika je prostor vhodný pro trávení volného času a dětských her.

Nad terasou je malé centrum s nízkými lanovými překážkami, v lese se nachází úchvatná scenérie s obrovskými balvany, které tvoří přírodní vyhlídku do údolí a za chalupou je dětský domeček se skluzavkou určený těm nejmenším.

Ti odvážnější si mohou vlést do malého jezírka a osvěžit se ve studené vodě.

 

aquapark_jablonec.jpg

Aquapark Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou

Perfektní koupání v nedalekém Jablonci nad Nisou v plaveckém bazénu s atrakcemi, tobogány, saunou, soláriem, fitness atd... Cena 100,- Kč za 1,5 hodiny je přijatelné a kvalita vynikající.

makak.jpg

MakakAréna

Jablonec nad Nisou

Lezecká aréna o velikosti přes 2000 m2. Uvnitř najdete 90 výstupových linií a 180 cest.  Cesty jsou vhodné pro začátečníky i velmi pokročilé. To vše na Vás čeká v jablonecké MAKAK ARÉNĚ. Otevřeno je zde denně od 10 do 22 hodin.

Bobova-draha-Janov-04.jpg

Bobová dráha Jizerky

Janov nad Nisou

Bobová dráha v Janově nad Nisou je skvělou atrakcí a vzrušujícím zážitkem pro aktivní využití volného času pro návštěvníky všech věkových kategorií. Konstrukčně účelné vozíky s účinnou brzdou umožní každému zvolit optimální rychlost i styl jízdy. Pohodlné boby s gumovými kolečky jsou bezpečné a velmi lehce ovladatelné, takže jejich obsluhu zvládnou i malé děti.

Lanovy_park_Bedrichov.jpg

Lanový park Bedřichov

Bedřichov

Lanový park Bedřichov se nachází na stadionu Bedřichov v Jizerských horách pouhých 300 metrů od centrálního parkoviště. Park se skládá z lanového centra v korunách stromů a horolezecké stěny. Nabízí 3 různě obtížné okruhy ve výšce 2 – 9 m nad zemí. Návštěvníky čeká až 31 různých překážek, které zvládnou šikovné děti od útlého věku. Každý si může zvolit obtížnost, na kterou se cítí a rozhodně odejde s pocitem  netradičního zážitku.

050-2019-04-06-bozkovske-jeskyne.jpg

Bozkovské dolomitové jeskyně

Bozkov

Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním okraji obce Bozkov ve svahu plošiny Na Vápenci (485 m n. m.). Vznikly silnou korozivní činností podzemní vody v čočkovitém tělese vápnitých dolomitů, metamorfovaných a místy silně prokřemenělých. Tvoří dva poměrně samostatné systémy jeskynních chodeb a síní, které byly při zpřístupňování propojeny průkopy a dlouhou štolou.

bottom of page